محو شدن عکس در فتوشاپ را با ما بیاموزید!

محو شدن عکس در فتوشاپ یا همان تار کردن قسمتی از تصویر یک روش آسان است که می توانید برای محو کردن متن، آرم، پس زمینه و هر چیز دیگری که می خواهید، از آن استفاده کنید. در این جا راه ساده ای برای محو شدن عکس در فتوشاپ یاد خواهید گرفت و با ابزار های آن آشنا خواهید شد. حتی وقتی لحظه مناسبی را ثبت کرده اید، می توانید با استفاده از انواع فیلتر های Blur، به تصاویر خود درام اضافه کنید. این شما و این گنج تجربیات ما با محو شدن عکس در فتوشاپ که می تواند آگاهی و دانش شما را در این زمینه افزایش دهد. محو کردن چیست؟ برای کل تصویر می خواهید؟ برای بخشی از تصویر مانند چهره ها و شماره پلاک اعمال کنید؟ پس زمینه را محو کنید تا نمای تصویر اصلی بیشتر شود؟ می خواهید محو کردن تاثیری در عکس داشته باشد؟ این همه چیز هایی است که با تدریس آقای حسین فتوت خواه یاد خواهید گرفت. بسته به اینکه چه تأثیری می خواهید روی تصویر بگذارید و چرا می خواهید آن را محو کنید، روش های مختلفی وجود دارد و همچنین روش های مختلفی برای اعمال همان تاری یا محو کردن موجود است. برای محو شدن عکس در فتوشاپ بدون اطلاعات دقیق تر، نمی توانید چگونه اعمال کردن و درست محو کردن را یاد بگیرید.

محو شدن عکس در فتوشاپ
محو شدن عکس در فتوشاپ

 

محو شدن تدریجی عکس در فتوشاپ

این آموزش نحوه محو شدن عکس در فتوشاپ برای چهره، پس زمینه، متن و موارد دیگر را با استفاده از انواع نسخه هایPhotoshop  به شما نشان می دهد. برای محو شدن عکس در فتوشاپ ابتدا با استفاده از ابزار های انتخاب (select)، به راحتی منطقه ای را که می خواهید محو شود انتخاب کنید. در استفاده از محو شدن عکس در فتوشاپ می توانید فیلتر را روی کل تصویر اعمال کنید. خیلی از تازه کاران برای محو شدن عکس در فتوشاپ به مشکل برخورده و نمی دانند چگونه این فیلتر را دور زده و فقط قسمتی از تصویر را محو کنند. محو کردن فقط برای پوشاندن و سانسور کردن استفاده نمی شود، از آن می توان عکس های زیبایی خلق کرد و در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. دلایل زیادی وجود دارد که افراد بخواهند از محو شدن عکس در فتوشاپ استفاده کنند. برای مثال برای به اشتراک گذاشتن عکسی که می خواهید فرد مورد نظر ناشناس باشد یا برای فاش نشدن اطلاعات خصوصی تان می توانید از این فیلتر بهره ببرید. هر دلیلی که داشته باشید، در اینجا نحوه محو شدن عکس در فتوشاپ را مشاهده خواهید کرد.

محو شدن عکس در فتوشاپ
محو شدن عکس در فتوشاپ

 

محو شدن دو عکس با هم در فتوشاپ

در محو شدن عکس در فتوشاپ، روش آسانی برای ترکیب دو تصویر با هم نیز وجود دارد که قرار است به شما نشان دهیم. ما با ابتدایی ترین روش برای ترکیب تصاویر شروع خواهیم کرد که از طریق استفاده از گزینه Opacity در صفحه لایه ها امکان پذیر است. بعد از آن بررسی خواهیم کرد که چگونه با استفاده از حالت های ترکیبی لایه فتوشاپ نتایج جالب و خلاقانه ای به دست خواهیم آورد. در آخر به شما یاد داده خواهد شد که چگونه با استفاده از یک ماسک لایه ای دو تصویر را به صورت یکپارچه با هم ترکیب کنید. همچنین نکته هایی برای کمک به شما در سرعت بخشیدن به گردش کار و گرفتن بهترین نتیجه نیز ارائه می شود. از دستور Auto-Blend Layers برای محو شدن دو عکس با هم در فتوشاپ استفاده می شود. در میان کاربرد های فراوان دستور Auto-Blend Layers، می توانید حتی بیشتر از دو تصویر را با مناطق مختلف در این فیلتر ترکیب کنید تا به یک تصویر ترکیبی زیبا با عمق میدانی گسترده دست پیدا کنید. ویژگی اصلی لایه های Auto-Blend Layers ایجاد ماسک های لایه ای در هر لایه است که با اعمال آن تفاوت در محتوا و سوژه را در معرض دید قرار دهد تا تصاویر به صورت ترکیب یکپارچه نمایش داده نشود. محو شدن عکس در فتوشاپ به شما امکانات فراوانی می دهد تا در حرفه و کار خود به بهترین تبدیل شوید.

محو شدن عکس در فتوشاپ
محو شدن عکس در فتوشاپ

 

تار شدن عکس ها در فتوشاپ

محو کردن اشیا و اشخاص یک عمل مفیدی است که می توان در فتوشاپ انجام داد. شما به طور مرتب عکس هایی در صفحه های مجازی می بینید که به طرز زیبا و شگفت آوری، شخصی را نمایش می دهند و این کار از طریق محو کردن پس زمینه ها اتفاق افتاده است. در برخی موارد پس زمینه ها را به دلیل نامناسب بودن فضا و اضافی بودن برخی اشیا محو می کنند که همه این کار ها به خلق عکسی جذاب کمک می کند. آموزش محو شدن عکس در فتوشاپ فقط به کمی کار اضافی نیاز دارد تا نتیجه ای بهتر و واقعی تر را به دست آورید. شاید 30٪ تلاش بیشتر برای 300٪ نتیجه بهتر لازم است، که در هر صورت ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه یک پس زمینه تاری ایجاد کنید. این مقدار شلوغی در پس زمینه، به چشم آمدن سوژه اصلی را کاهش می دهد و با یادگیری این ابزار، عکس ها را در سطح بالاتری نشان می دهید که موضوع شما را برجسته می کند.

محو شدن عکس در فتوشاپ
محو شدن عکس در فتوشاپ

 

در آخر

در مطالب گفته شده ما به Field Blur نگاهی انداختیم و محو شدن عکس در فتوشاپ را با هم مرور کرده ایم. فیلتر های مختلفی برای محو شدن وجود دارد و هر یک از این فیلتر ها به شما روش مختلفی برای افزودن جلوه تاری در تصویر می دهد و همانطور که در این آموزش ها خواهید دید، Field Blur ، Iris Blur و Tilt-Shift یک ویژگی مشترک بزرگ دارند و این است که کنترل شگفت انگیزی به شما می دهند تا محو شدن را به صورت یکنواخت در کل تصویر اعمال نکنید. در عوض، به شما اجازه می دهند تا میزان تاری و محو کردن را در مناطق خاصی از عکس به راحتی تنظیم کنید و این کار را بدون نیاز به ماسک های لایه ای انجام می دهند. امیدواریم از این مطالب و آموزش نهایت استفاده را کرده باشید و در خلق آثار هنری تان مفید واقع شود.

این نوشته منتشر شده در بیشتر بدانیم می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *