روتیت در فتوشاپ را در اینجا یاد بگیرید

روتیت در فتوشاپ یا همان ابزار چرخش، تصاویر را از حالت عمودی به حالت افقی و بالعکس تبدیل می کند. برای شما اتفاق افتاده است که یک سند کاغذی را اسکن کرده و به صورت وارونه آن را دریافت کرده باشید، که برای درست کردن تصویر، باید کمی تنظیم مورد نظر را روی آن اعمال کنید. روتیت در فتوشاپ فقط در طی چند مرحله آسان انجام می شود که در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است. روتیت در فتوشاپ بیشتر از هر زمان دیگری ویرایش، طراحی و نقاشی در فتوشاپ را برای شما آسان می کند. در اینجا بیاموزید که چگونه هنگام کار با فتوشاپ نمای تصویر خود را بچرخانید و چگونه برای رسیدن به بهترین نتیجه از ابزار های چرخش در فتوشاپ بهره مند شوید. این شما و این گنج تجربیات ما با روتیت در فتوشاپ که برای هر نسخه از فتوشاپ قابل استفاده است و با تدریس خوب آقای حسین فتوت خواه، به یکی از مفید ترین آموزش ها تبدیل شده است.

روتیت در فتوشاپ
روتیت در فتوشاپ

 

نحوه روتیت در فتوشاپ

اگر تا به حال با مداد رنگی رنگ آمیزی کرده باشید، می دانید که گاهی اوقات چرخاندن کاغذ، کار را آسان می کند و تسلط بیشتری به شما می دهد. در مورد تصاویر و عکس ها هم این مسئله مطرح است، چرخش نمای یک تصویر می تواند در ویرایش یا روتوش برخی مناطق به شما فضای بیشتری بدهد و راحتی کار را فراهم آورد. روتیت در فتوشاپ که با نامRotate  وجود دارد، به شما اجازه می دهد که نمای عکس خود را بچرخانید. در برخی موارد که با دوربین عکس های کجی گرفته می شود می توان از ابزار روتیت در فتوشاپ برای رفع آن استفاده کرد و حتی می توان قسمت های مشخص شده از تصویر را بچرخانید. شما در این آموزش و مقاله، چندین روش برای نحوه استفاده از روتیت در فتوشاپ را یاد خواهید گرفت پس ما همراه باشید.

 

روتیت در فتوشاپ
روتیت در فتوشاپ

 

ابزار روتیت در فتوشاپ

به یاد داشته باشید که ما با ابزار Rotate View سروکار داریم نه ابزار Rotate Image. این ابزار روتیت در فتوشاپ در واقع تصویر را نمی چرخاند، در واقع بوم نقاشی که تصویر روی آن نشسته است را می چرخاند که باعث چرخش دید ما نسبت به تصویر می شود اما خود تصویر تغییری نمی کند. درک این نکته مهم است، چون چرخاندن تصویر در فتوشاپ ویرایش مخربی است، به این معنی که هر بار یک تصویر را می چرخانیم فتوشاپ مجبور به ترسیم دوباره پیکسل ها است و هر بار که پیکسل ها دوباره ترسیم شوند، تصویر جزئیات خود را از دست می دهد. این ابزار روتیت در فتوشاپ هرگز آسیب به تصویر وارد نمی کند و باعث می شود آزادانه زاویه تصویر را هر چند بار که لازم است بدون هیچ گونه افت کیفیت تغییر دهیم. حتی می توان به راحتی بعد از اتمام کار تصویر را به زاویه اصلی خود برگردانیم. بیایید ببینیم که ابزار روتیت در فتوشاپ چگونه کار می کند و برای این کار می توانید هر تصویری را در فتوشاپ باز کنید.

روتیت در فتوشاپ
روتیت در فتوشاپ

 

روتيت كردن در فتوشاپ

روتیت در فتوشاپ از ویژگی های مفید این نرم افزار است که خوشبختانه یک اقدام بسیار سریع با چند مرحله ساده می باشد. برخی از تصاویر بعد از چرخش کاملاً متفاوت به نظر می رسند و این تفاوت فقط با تغییر درجه در زاویه چرخش ایجاد می شود. شاید برایتان سوال شود که چگونه می توان یک تصویر را در فتوشاپ کج کرد یا کج بودن یک عکس را درست کرد؟

گاهی اوقات مشکل در تثبیت دوربین، وجود شیب و صاف بودن بیش از حد تصاویر جلوه بد و حوصله سر بری ایجاد می کند. روتیت در فتوشاپ فقط برای حل مشکل نیست، بلکه با آن می توان غیر ممکن ها را ممکن کرد و با خلق تصاویر خیره کننده، آن ها را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. بسته به اینکه بخواهید یک تصویر کامل یا یک لایه را در تصویر بچرخانید، باید یکی از روش های موجود در آموزش روتیت در فتوشاپ را استفاده کنید. آگاهی از دانش گسترده فتوشاپ برای هر طراح و عکاسی واجب است که با آن می توانند قدرت بیشتری در حرفه خود داشته باشند.

 

روتیت در فتوشاپ
روتیت در فتوشاپ

 

گزینه روتیت در فتوشاپ

فتوشاپ چند ترفند و ابزار برای سهولت کار و معنی دارتر شدن چرخش ها دارد که به آسانی می توانید از آن ها استفاده کنید. روتیت در فتوشاپ می تواند به معنی چرخش عناصر جداگانه در داخل تصویر یا کل بوم آن عکس باشد و حتی اگر بخواهید تنظیم کنید که چه میزان از تصویر در انتهای ویرایش ها ظاهر شود، با استفاده از ابزار برش امکان پذیر است. اگر قصد شما چرخش بخش های خاصی از تصویر است و این قسمت ها دارای لایه های جداگانه هستند، می توانید با چرخش لایه، عناصر انتخابی خود را بچرخانید. ابزار Transform یکی از ابزار های فتوشاپ است که برای این کار به شما کمک می کند. چرخاندن کل تصویر یا بوم، از ساده ترین راه برای انجام دقیق روتیت در فتوشاپ است. در این روش، عکس شما می تواند به صورت وارونه باشد یا بالعکس و حتی از یک طرف به طرف دیگر برگردد. در کل چرخش یک تصویر معمولاً برای اصلاح یک تصویر انجام می شود تا مستقیم تر به نظر برسد یا به نسبت بهتری روی کادر قرار گیرد.

روتیت در فتوشاپ
روتیت در فتوشاپ

 

در آخر

برای تنظیم یکی از عناصر تصویر یا ایجاد یک تغییر خلاقانه، فتوشاپ می تواند گزینه های زیادی برای چرخش تصویر به شما بدهد. ابزار روتیت در فتوشاپ که در منوی کشویی Image وجود دارد بر کل تصویر و در منوی کشویی ویرایش فقط روی لایه های انتخاب شده تأثیر می گذارد. می توانید یک تصویر را به سرعت 90 درجه یا 180 درجه بچرخانید و حتی یک چرخش با درجه مورد نظر خود تنظیم کنید. روش های مختلف استفاده از ابزار روتیت در فتوشاپ، چرخش سفارشی و چرخاندن یک تصویر از یک نقطه مرجع را به شما نشان دادیم. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید و در جهت کار خود از آن استفاده کنید. ما با افتخار اینجاییم تا دانسته ها و مهارت خود را با شما در میان بگذاریم.

این نوشته منتشر شده در بیشتر بدانیم می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *