در این بخش از مجموعه آموزش های فتوشاپ ، قصد داریم مباحث فتوشاپ برای مبتدی ها را به شما عزیزان آموزش بدهیم.همانطور که میدانید نرم افزار فتوشاپ جزو پرطرفدار ترین و بهترین برنامه های ویرایش عکس در جهان میباشد که مورد استقبال طراحان گرافیک ، عکاس ها ، هنرمندان و دانشجو های هنر قرار گرفته است و  امکانات بسیاری برای کاربران فراهم میکند.

زمانی که فتوشاپ را به عنوان شغل حرفه ای خود انتخاب میکنید انتخاب سیستم مناسب اهمیت بسیاری دارد . زیرا در هنگام کار با نرم افزار و ادیت تصاویر نباید با وقفه مواجه شوید و یا حاصل چندین ساعت زحمت ویرایش عکس ها که ممکن است با ایده های جدیدی انجام شده باشد از دست برود.فتوشاپ یک نرم افزار با ابزار های فراوان است که استفاده از هر کدام منابع سخت افزاری زیادی را اشغال میکند.اگرچه شرکت فتوشاپ حداقل مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای نرم افزار را اعلام کرده است و با اکثر سیستم های خانگی قابل استفاده میباشد،  اما قطعا در ویرایش عکس های حرفه ای و ابزار های قوی پاسخ گو نخواهد بود.بنابراین قبل از شروع به کار با فتوشاپ سعی کنید حداقل نیاز های سخت افزاری استفاده از فتوشاپ را بررسی کنید.

در بین پر کاربرد ترین ابزار های نرم افزار فتوشاپ ، میتوان ابزار لایه ها را نام برد . برای شروع یادگیری فتوشاپ لازم است که شناخت کافی نسبت به این بزار پیدا کنید.