آموزش مقدماتی فتوشاپ

آموزش فتوشاپ مقدماتی را به همه شما توصیه می کنیم. چرا که امروزه افراد زیادی علاوه بر متخصصان و افراد حرفه ای در این زمینه به عکاسی تمایل زیادی پیدا کرده اند. اما در بسیاری از موارد عکس نهایی، آن چیزی نیست که ما می خواهیم. برای مثال میزان نور عکس ، غلظت رنگ ها و … همگی از جمله مواردی هستند که شما به راحتی با یادگیری آموزش فتوشاپ مقدماتی می توانید خودتان انجام دهید.

برای این موضوع جای نگرانی نیست، چون مدرس برتر “حسین فتوت خواه” با شعار “این شما و این گنج تجربیات ما” نکاتی را که باید برای آموزش فتوشاپ مقدماتی بدانید، جمع آوری کرده اند.

آموزش فتوشاپ مقدماتی ، آغاز پیشرفت زندگی کاری شماست!

شما نباید به این آموزش فتوشاپ مقدماتی به چشم یک دوره آموزشی ساده نگاه کنید چرا که این یادگیری، آغازی برای یک موفقیت کاری در زندگی شخصی شماست! فتوشاپ دید شما نسبت به زندگی را تغییر می دهد، نگاه تان نسبت به رنگ ها و اشکال محیط اطراف تان را دقیق تر می کند و این خود می تواند سر آغاز یک ایده باشد برای خلق یک اثر جدید. به آینده ای فکر کنید که می توانید بی نهایت در آمد داشته باشید!  بهتر است بدانید آموزش نرم افزار فتوشاپ، از آموزش فتوشاپ مقدماتی گرفته تا پیشرفته ، همه ریز به ریز به شما آموزش داده می شود.

چرا حتی آموزش فتوشاپ مقدماتی می تواند آینده شما را تضمین کند؟

دنیای امروز بر پایه تبلیغات می چرخد. به راحتی با یک سرچ ساده در اینستاگرام خود می توانید به اهمیت این موضوع پی ببرید. بسیاری از مشاغل به کمک این اپلیکیشن به تبلیغ تجارت خود می پردازند و همان طور که می دانید ، اولین چیزی که توجه کاربر را جلب می کند ، تصویر محصول است! و چه کسی بهتر از فروشنده می تواند سلیقه مشتری خود را بشناسد؟! پس کسی در این رقابت پیروز خواهد شد که نمای بهتری از محصولات خود به نمایش بگذارد و این میسر نخواهد شد مگر با یادگیری فتوشاپ. حتی یادگیری آموزش فتوشاپ مقدماتی هم به راحتی می تواند به نیاز شما در این زمینه پاسخ گو باشد.   فراموش نکنید آینده به سمت تکنولوژی می رود ، پس کارتان را جدی بگیرید ، روی توانمندی های خودتان سرمایه گذاری کنید و آموزش فتوشاپ مقدماتی را جدی بگیرید.

یازده نکته برای شروع آموزش فتوشاپ مقدماتی

نرم افزار فتوشاپ از جمله نرم افزارهای رایج گرافیکی و صنعتی  استاندارد برای عکاسان ، طراحان ، هنرمندان دیجیتال و همچنین علاقه مندان به عکاسی است. در ادامه 11 مبحث را مرور می کنیم که یادگیری آن در آموزش فتوشاپ مقدماتی به شما پیشنهاد می شود.

این مباحث فقط و فقط برای آموزش فتوشاپ مقدماتی است ، پس فقط به نکات اصلی پرداخته شده است.

  1. از خود نرم افزار فتوشاپ شروع کنید.

این یک نقطه پرش عالی است که با خود نرم افزار فتوشاپ، پروسه یادگیری را آغاز کنید ، چون نرم افزار فتوشاپ به نوعی پدر تمام برنامه های ویرایش عکس می باشد.

  1. جعبه ابزار نرم افزار فتوشاپ

مسلما شما تازه آموزش فتوشاپ مقدماتی را شروع کرده اید ، بدون شک می توانید مقدار زیادی از وقت خود را با پنل Tools صرف کنید ، که شامل ابزارهای مختلفی برای کار با نوع ، نقاشی ، طراحی ، جابجایی اشیاء و موارد دیگر است.

در این آموزش فتوشاپ مقدماتی ، یک مرور کلی از ابزارهای مختلف موجود در پنل Tools را از مبتدی دریافت خواهید کرد. از ابزار انتخاب تا ابزارهای روتوش ، همه چیز در مورد آنها و کاربردهای آنها را یاد خواهید گرفت.

3.نرم افزار فتوشاپ و اعجاز “لایه ها”

مهمترین مفهومی که باید در آموزش فتوشاپ مقدماتی بفهمید سیستم لایه بندی آن است. لایه ها به شما این امکان را می دهند اشیاء و تصاویر مختلف را جمع کنید تا کارهایتان از هم جدا ، منظم و به راحتی ویرایش شوند.

لایه ها در نرم افزار فتوشاپ

لایه ها در نرم افزار فتوشاپ

 

 

4.فیلتر ها در نرم افزار فتوشاپ

در عکاسی ، فیلترها لوازم جانبی دوربین هستند که برای گرفتن عکس هایی که جلوه های جالبی دارند ، روی لنز خود قرار می دهند. این مفهوم به صورت دیجیتالی در فتوشاپ گنجانیده شده است و روشی مناسب برای ویرایش سریع تصاویر شما است. با آموزش فتوشاپ مقدماتی ، از قدرت فیلترها در فتوشاپ شگفت زده خواهید شد.

فیلتر ها در نرم افزار فتوشاپ

فیلتر ها در نرم افزار فتوشاپ

5.لایه های تنظیمات در فتوشاپ

لایه های تنظیم لایه هایی در فتوشاپ هستند که بر روی همه لایه های دیگر تأثیر می گذارند (مگر اینکه از یک لایه تنظیم به عنوان ماسک قطع استفاده کنید – اما این یک مبحث درس پیشرفته است). مثلا وقتی می خواهید برای تقویت رنگ و لعاب یک عکس اقدام کنید (که می توانید با تنظیم لایه تراز رنگی انجام دهید) استفاده می شود.

 

لایه های تنظیمات در فتوشاپ

6.ابزار های روتوش در فتوشاپ

برای اکثر کاربران در آموزش فتوشاپ مقدماتی ، جذاب ترین و مهمترین ابزار ، توانایی نرم افزار در تصحیح ، بهبود دیجیتالی و رفع تاری تصاویر است. در آموزش فتوشاپ مقدماتی ، ابزارها و دستورهای مختلفی را که شما می توانید برای روتوش و تقویت تصویر خود استفاده کنید ، یاد می گیرید.

روتوش در فتوشاپ

روتوش در فتوشاپ

 

 

7.معرفی ابزار تایپ در فتوشاپ

این که آیا شما می خواهید یک متن را بر روی عکس اضافه کنید ، یک نسخه بروشور را بسازید ، یا شاهکار پوستر چاپی خود را بسازید ، ابزاری که به شما در دستیابی به کار کمک می کند ابزاری ساده ، اما قدرتمند هستند. ایجاد لایه های متن ، تغییر اندازه و تغییر متن و تنظیم ویژگی های متن از قبیل ردیابی و ارتفاع خط ، برخی از مباحث مطرح شده در این آموزش فتوشاپ مقدماتی است.

ابزار تایپ در فتوشاپ

8.نحوه کار با free transform

دستور Free Transform به عنوان ابزاری برای تغییر اندازه ، چرخش و تغییر گرافیک شما به حساب می آید. این آموزش فتوشاپ به شما نشان می دهد که Free Transform Free Handle در گردش کار شما برای ویرایش تصویر چقدر مفید است

transform  در فتوشاپ

9.ابزارهای انتخاب (Select)در فتوشاپ

شاید بخواهید پس زمینه را از روی یک عکس حذف کنید ، یا فقط یک شی خاص را در یک تصویر انتخاب کنید و از آن در یک فایل فتوشاپ دیگر استفاده کنید.

 

10.نصب و مدیریت brush ها و سایر preset ها

اگر می خواهید جریان کاری خود را سرعت بخشیده و فتوشاپ را گسترش دهید ، بهتر است نحوه کار با preset ها را درک کنید. شما در آموزش مقدماتی فتوشاپ به طور اختصاصی با نصب و مدیریت brush  های مختلف فتوشاپ آشنا می شوید، اما همچنین شما را با کاوش در preset های مختلف دیگر مانند الگوهای ، شکل های سفارشی و موارد دیگر آشنا می کند.

 

11.مبحث Photoshop action

شاید شما مرتباً تصاویر خود را به صورت دستی در یک اندازه خاص تغییر دهید و سپس آنها را به عنوان JPEG برای استفاده در وبلاگ خود ذخیره کنید. یا شاید شما ترکیب کاملی از فیلترها و layer style را کشف کرده باشید ، و می خواهید روشی برای اعمال خودکار آن در یک دسته از تصاویر داشته باشید. پس  Photoshop action را بررسی کنید .

photoshop action

photoshop action

نتیجه گیری:

این یازده نکته ای که با هم مرور کردیم در مبحث آموزش فتوشاپ مقدماتی شما را در راه تسلط فتوشاپ قرار خواهند داد . با آموزش مقدماتی فتوشاپ شما قادر خواهید بود تصاویر شخصی تان را خودتان ویرایش کنید و از مشکلات احتمالی جلوگیری نمائید 😊

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *