آموزش ایجاد نورهای رنگی بروی تصویر در فتوشاپ عنوانی هست که برای این آموزش کوتاه رایگان در نظر گرفتیم که در پایین به اهداف و توضیحات کلی آن می پردازیم.

اهداف کلی این آموزش کوتاه

  • بیان کاربرد Adjustments/Levels برای تغییرات بروی رنگهای تصویر
  • استفاده از ماسک لایه ها به صورت Negative
  • بیان کاربرد Adjustments/Brightness-Contrast برای تنظیم میزان روشنایی و تیرگی

توضیح کلی درباره این آموزش کوتاه

اگر شما عکاسی پرتره را تجربه کرده باشید، بعد از رد شدن از سطوح ابتدایی به این فکر می افتید که چگونه از نورهای رنگی در عکسهای خود استفاده کنید، طبیعتا برای این تجربه خود باید علاوه بر نورهایی که دارید، سخت افزار نورپردازی های جدیدی را به مجموعه خود اضافه کنید. برای این عواملی که گفتم خیلی ها از این تجربه ارزنده دست می کشند. اما در آموزش کوتاه امروز می خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید یک عکس مثلا پرتره خود را با نورهای رنگی به سبک فوق العاده تغییر دهید، به طوری که گویا شما چندین فلت نور دارید و هنگام عکسبرداری از آنها استفاده کرده اید. فقط تنها نکته ای که باید به شما بگویم این است که در طول کار دقت کنید تا این میزان نورها به صورت اغراق آمیز نشوند تا مخاطبین این ترفند را حس نکنند.

این شما و این گنج تجربیات ما …


مراحل اجرای این آموزش کوتاه به صورت متنی

ابتدا از لایه بکگراند یک کپی می گیریم، سپس از منوی image به زیر منوی adjustments و گزینه levels می رویم. در این پنجره از channel گزینه Red را انتخاب نمایید و نوار وسط را به سمت چپ حرکت می دهید تا رنگ قرمز کار بیشتر شود، در انتها دکمه Ok را می زنیم.
در گام بعدی از adjustment layer با گرفتن دکمه alt بروی دکمه ماسک کلیک می نماییم. بعد با استفاده از ابزار Erase بروی نواحی از تصویر که قسمت داریم رنگ قرمز باشند، می کشیم .
مجددا همه مراحل بالا را از ابتدا تکرار می کنیم ولی این بار بروی گزینه Blue کار می کنیم. بعد از این مرحله سراغ لایه بکگراند می رویم و از آن کپی می گیریم، سپس به Levels می رویم ولی این بار گزینه RGB را انتخاب می کنیم و نوار وسط را به سمت راست هدایت می کنیم. بعد از انجام این موارد Ok می کنیم و از منوی image به زیر منوی adjustments و گزینه Brightness/Contrast می رویم و میزان روشنایی و تیرگی را به میزان کافی تغییر می دهیم.

امیدوارم از این آموزش کوتاه لذت برده باشید.

عکس قبلی عکس نهایی

دانلود فایل های تمرین مرتبط:

129 مگابایت

[wpdm_package template=”link-template-button” id=’2754′]

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در email

اشتراک گزاری آموزش لرن 24 در اینستاگرام

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *