آموزش ساخت مثلث در فتوشاپ عنوانی است که برای این آموزش رایگان کوتاه در نظر گرفتیم که در پایین به اهداف و توضیحات کلی آن می پردازیم.

کشیدن مثلث با فتوشاپ

اهداف کلی این آموزش کوتاه

  • معرفی ابزار Polygon Tool برای رسم اشکال هندسی چند ضلعی
  • بیان کاربرد ابزار Free Transform همراه مثال عملی
  • استفاده از ماسک بروی لایه ها
  • بیان کاربرد فیلتر Blur/Gaussian Blur برای تنظیم میزان محو شدن عکس

توضیح کلی درباره این آموزش کوتاه

بعضی وقت ها شاید ساده ترین آموزش ها نکاتی داشته باشد که خیلی ها ندانند. به نظر ما بهترین راه آموزش این است که از کنار هیچ سطح از آموزش به راحتی عبور نکرد‌.

تعدادی از کاربران از ما خواستند تا ایجاد یا ساخت شکل هندسی مثلث با سه ضلع مساوی را برای ما در نرم افزار فتوشاپ آموزش دهیم.

در ادامه آموزش هم یک تکنیک کوچک دیگر، که سایه دادن به اشکال هندسی می باشد را قرار دادیم تا این آموزش کوتاه را با دو تکنیک خاص به شما کاربران محترم یاد دهیم

 

این شما و این گنج تجربیات ما …

 

ویدیو آموزشی این مقاله در یوتیوب

 

مراحل کشیدن مثلث در فتوشاپ

  1. در ابتدای آموزش ساخت مثلث در فتوشاپ ابزار ShapeTool (U)  و سپس Triangle Tool    را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.   
  2. در نوار گزینه‌ های ابزار Shape گزینه‌ های Mode، Fill، Stroke، W، H، عملیات مسیر، تراز مسیر، طرح ‌بندی مسیر، و سایر گزینه ‌های شکل و مسیر را تنظیم کنید.
  3. نشانگر را روی بوم قرار دهید، کلیک کنید و بکشید تا یک شکل مثلثی روی یک لایه شکل جدید بکشید.
  4. برای ایجاد یک مثلث متساوی الاضلاع، در حین کشیدن ماوس، کلید Shift را نگه دارید. همچنین می توانید روی بوم کلیک کنید و عرض ، ارتفاع و شعاع را مشخص کنید و در صورت تمایل می توانید Equilateral  و From Center  را انتخاب کنید.
  5. برای تغییر شعاع گوشه ها، روی دایره داخل شکل کلیک کنید، سپس آن را به سمت داخل بکشید. برای چرخاندن مثلث، روی دستگیره چرخشی که هنگام نگه داشتن ماوس روی شکل خود روی بوم ظاهر می شود، کلیک کنید. برای تغییر اندازه مثلث، یکی از مربع های تبدیل را کلیک کرده و بکشید. برای جابجایی مثلث، از ابزار حرکت ( ) استفاده کنید.

 

همچنین، می‌توانید در زیر مشاهده کنید که چگونه مستطیل و مربع را در فتوشاپ کشید.

 

 

دانلود فایل های تمرین مرتبط:

Download “فایل تمرین آموزش ساخت مثلث در نرم افزار فتوشاپ”

triangle.zip – 241 بار دانلود شده است – 146,71 کیلوبایت
اشتراک گزاری آموزش لرن 24 در اینستاگرام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *