آیا تا به حال آرزو کرده اید که ای کاش از چیزی در شب عکاسی می کردید؟ ممکن است زمان، دانش یا تجهیزات لازم برای انجام این کار را نداشته باشید، اما همچنان از نداشتن آن عکس ناراحت هستید. ما در اینجا به تبدیل روز به شب در فتوشاپ + ویدیو آموزشی رایگان می پردازیم.

در برخی موارد، ممکن است بتوانید در شبی دیگر آن عکس را بگیرید. اما اگر نمی توانید، می توانید اقدام به تبدیل روز به شب در فتوشاپ کنید.

 

هدف مقاله

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از لایه ها و ماسک ها، صحنه شهری روز خود را به صحنه شبانه تبدیل کنید. ما همچنین نکاتی را در مورد جزئیاتی که برای جلوه واقعی تر در نظر بگیرید به شما ارائه خواهیم کرد.

اما ابتدا می خواهم ایده پشت این تکنیک را توضیح دهم تا بتوانید آن را در انواع عکاسی اعمال کنید. این شما و این گنج تجربیات ما با حسین فتوت خواه در لرنینگ24

 

در این قسمت ویدیو آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ را با دقت مشاهده نمایید و موارد تکمیلی را نیز می توانید در قسمت پایین تر به صورت متنی مطالعه کنید.

 

ویدیو آموزشی این مقاله در یوتیوب

 

شب آبی و نور زرد

شاید متوجه شده باشید که نورهای مختلف رنگ های متفاوتی دارند. غروب خورشید قرمزتر و گرمتر از نور خورشید در ظهر است. چراغ رومیزی اتاق خواب شما بیشتر از نور فلورسنت در یک ساختمان اداری زرد است و غیره.

این دمای رنگ نامیده می شود و با درجه کلوین اندازه گیری می شود. (شما می توانید همه آن را در این مقیاس دمای رنگ ببینید و می توانید با استفاده از رنگ آمیزی تصویر خود، شب را شبیه سازی کنید.

تبدیل روز به شب با فتوشاپ
تبدیل روز به شب با فتوشاپ

 

شب را بساز

در ابتدای تبدیل روز به شب در فتوشاپ + ویدیو آموزشی رایگان باید گفت نور سفید روز را با اضافه کردن یک لایه آبی به آبی تیره که با نور شب مطابقت دارد تغییر دهید. راه‌ های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اگرچه ما ساده‌ ترین راه را انتخاب لایه -> لایه تنظیم جدید -> جستجوی رنگ… از منو و کلیک کردن روی OK می دانیم.

در پانل Properties،  منوی کشویی بالا را باز کنید و هر گزینه ای را که به شما رنگ آبی می دهد مانند Moonlight، Foggy Night یا Day Night  انتخاب کنید.

مراحل بعدی
مراحل بعدی

اگر تجربه بیشتری دارید و می خواهید کنترل کامل داشته باشید، می توانید با یک فایل RAW  کار کنید. در بالای صفحه تنظیم پنجره ACR  یک نوار لغزنده وجود دارد که می توانید دمای رنگ را تنظیم کنید. همچنین می توانید هر مقدار کلوین را که می خواهید مستقیماً بر اساس مقیاس وارد کنید.

 

 

 

 

برای آشنایی با چگونگی ایجاد آتش داخل کادر کلیک کنید..

 

 

 

چراغ ها را روشن کن

بعد، یک لایه زرد یا نارنجی دیگر ایجاد کنید. اگر از لایه‌ های تنظیم استفاده می‌ کنید، به یاد داشته باشید که ابتدا نسخه اصلی را کپی کنید، سپس رنگ یکی را در بالا اضافه کنید. اگر به سبک لایه تنظیم Color Lookup  پایبند هستید، Egy Amber  یا Candlelight  را انتخاب کنید. هنگامی که آن را به دست آوردید، لایه تنظیم را با کپی که از نسخه اصلی ایجاد کردید ادغام کنید.

اگر این کار را از ACR  انجام می دهید، فقط لایه خود را کپی نکنید. به جای آن از Create New Smart Object  از طریق Copy استفاده کنید، در غیر این صورت لایه اول نیز زرد می شود. با کلیک راست روی لایه و انتخاب آن از منو می توانید این گزینه را پیدا کنید. سپس روی تصویر کوچک دوبار کلیک کنید تا ACR  دوباره باز شود و نوار لغزنده را به سمت زرد بکشید.

حالا باید یک ماسک به این لایه زرد اضافه کنید. می توانید این کار را با کلیک روی دکمه Layer Mask  در پایین پنل انجام دهید. پس از ایجاد آن، بر روی Invert  در پانل (خواص) کلیک کنید. ما این کار را به این ترتیب انجام می دهیم زیرا ماسک سفید تمام محتوا را نشان می دهد و سیاه همه آن را مسدود می کند.  در حال حاضر، می خواهید همه چیز پوشانده شود تا در مرحله بعدی فقط آنچه را که نیاز دارید نقاشی کنید.

زرد نور لامپ ها است که می توانید از آن برای رنگ آمیزی تیر چراغ ها، پنجره ها و هر منبع نور دیگری که ممکن است در شب در دسترس باشد استفاده کنید. این منابع را شناسایی کنید و با استفاده از ابزار Brush  شروع به رنگ آمیزی در لایه ماسک با قلم مو روی سفید کنید.

برای پنجره ها، رنگ آمیزی کل مستطیل و سپس رنگ آمیزی تقسیمات با قلموی مشکی برای ما آسان تر است.

این همچنین برای هر گونه اصلاح یا کار جزئیات عالی است. اگر به طور تصادفی چیزی را رنگ کردید، رنگ قلم مو را به مشکی تغییر دهید و برای پوشاندن آن دوباره رنگ کنید. به همین دلیل از ماسک استفاده می کنیم. کار غیر مخرب است و به راحتی می توانید بین تصاویر حرکت کنید.

کار های جزئی تر تبدیل روز به شب در فتوشاپ + ویدیو آموزشی رایگان

اینکه چقدر کار می‌خواهید برای تبدیل روز به شب در فتوشاپ + ویدیو آموزشی رایگان انجام دهید به خودتان بستگی دارد. اما به خاطر داشته باشید که هرچه جزئیات بیشتری انجام دهید، اثر واقعی تر است.

به عنوان مثال، لامپ به دیواری که آویزان است، نور می اندازد، بنابراین شما می خواهید آن قسمت را نیز روشن کنید. با همان ابزار قلم مویی که استفاده می‌کردید، تیرگی نوار گزینه‌ها را کم کنید و روی دیواری که نور به آن برخورد می‌کند، رنگ کنید. همچنان که از منبع نور دور می شوید، به کاهش روشنایی ادامه دهید. در ضمن می توانید سوالات مربوط به تبدیل روز به شب در فتوشاپ + ویدیو آموزشی رایگان خود را از کارشناسان لرنینگ24 بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *