این شما و این گنج تجربه ما با آموزش سیاه سفید کردن در فتوشاپ

سیاه سفید کردن در فتوشاپ با آموزش صحیح به شما نحوه ایجاد یک تصویر در نرم افزارAdobe Photoshop را نشان می دهد. این فیلتر را می توانید برای انواع مختلف عکس ها مانند عکس های طبیعت، حیات وحش و پرتره های شخصی استفاده کنید. اگرچه دستیابی به جلوه هایی مانند سياه سفيد كردن در فتوشاپ بسیار آسان است اما بسیاری از افراد از استفاده‌ی آن اجتناب می کنند . زیرا برخی افراد با ابزار های مختلف فتوشاپ احساس راحتی نمی کنند یا برای انتخاب ابزار مورد استفاده خود اطمینان ندارند که همه این ها به دلیل عدم دانش کافی نرم افزار است. بنابراین با مطالب آموزشی که توسط آقای حسین فتوت خواه ارائه شده است، تمام مهارت های لازم را یاد خواهید گرفت.

سیاه سفید کردن در فتوشاپ
سياه سفيد كردن در فتوشاپ

آموزش سیاه سفید در فتوشاپ

در آموزش سياه سفيد كردن در فتوشاپ، به شما یاد داده خواهد شد که چگونه یک عکس کامل رنگی را با استفاده از یک لایه تنظیم سیاه سفید در فتوشاپ به یک عکس زیبا تبدیل کنید. در روز های شروع نرم افزار فتوشاپ، تبدیل تصویر رنگی به سیاه و سفید به اندازه امروز ساده و آسان نبود . اگر نتیجه به دست آمده برای شما مهم بود، خروجی نزدیک به آن در نمی آمد. در آن زمان، بسیاری از کاربران فتوشاپ، رنگ را از تصویر حذف می کردند، یا با کم کردن آن و تبدیل به رنگ خاکستری، افکت سیاه سفید را اجرا می کردند. این روش امروزه نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما باید بدانید هیچ کنترلی بر روی میزان این افکت روی عکس نخواهید داشت.

این کار به سادگی رنگ را از تصویر دور می کند و یک تصویر کسل کننده و بی روح تحویل می دهد. به جای حذف رنگ، اگر بخواهیم به نوعی از رنگ های اصلی موجود در تصویر برای کمک به تبدیل آن به سیاه و سفید استفاده کنیم و روشنایی مناطق خاص تصویر را در نسخه سیاه و سفید بر اساس رنگ اصلی آن مناطق تنظیم کنیم، باید از ابزار سياه سفيد كردن در فتوشاپ استفاده کنیم.

سياه سفيد كردن در فتوشاپ
سياه سفيد كردن در فتوشاپ

افکت سیاه سفید در فتوشاپ

تنظیمات تصویر با ابزار سياه سفيد كردن در فتوشاپ، برای اولین بار در فتوشاپ CS3 معرفی شد. ان تنظیمات به ما امکان داد تا به راحتی کنترل رنگ پذیری مناطق مختلف در نسخه سیاه و سفید را داشته باشیم. اما این همه ماجرا نیست؛ می توانید با اعمال فیلتر سياه سفيد كردن در فتوشاپ به عنوان یک لایه تنظیم، عکس را کاملاً قابل ویرایش نگه داریم. بعد از استفاده از ابزار سياه سفيد كردن در فتوشاپ، می توانید برخی از رنگ های اصلی تصویر را پس از پایان کار بازیابی کنیم.

انتخاب درست عکس برای استفاده از این فیلتر یکی دیگر از عناصر مهم برای خلق اثر هنری است، برای مثال رنگ های طلایی غروب خورشید که نقش مهمی در نشان دادن تصویر دارند، ممکن است بعد از سياه سفيد كردن در فتوشاپ آنچنان چشمگیر به نظر نرسد. با این حال، بسیاری از عکس های که از فیلتر سياه سفيد كردن در فتوشاپ حاصل می شوند، می توانند خیره کننده به نظر برسند و از آنجا که هیچ تغییری دائمی در تصویر با رنگ اصلی ایجاد نخواهیم کرد، امتحان کردن این فیلتر هیچ ضرری ندارد.

سياه سفيد كردن تصاویر
سياه سفيد كردن در فتوشاپ

سياه و سفيد كردن قسمتی از تصوير در فتوشاپ

سياه و سفيد كردن قسمتی از تصوير در فتوشاپ را همه شما دیده اید. تصویری که بخشی از آن رنگی و بخش دیگر آن سیاه و سفید است که یک اثر تماشایی ارائه می دهد. این تصاویر  واقعاً توجه بیننده را به منطقه رنگی جلب می کند. حالا می خواهید بدانید که چطور خودتان این کار را انجام دهید و با چه نرم افزاری قادر به ساخت آن خواهید بود ؟ باید گفت نرم افزار Adobe Photoshop برای این کار ها در نظر گرفته شده است.

آموزش سیاه سفید کردن در فتوشاپ چیزی است که این سایت برای شما آماده کرده است. با آموزش و گنجینه تجربه آقای حسین فتوت خواه قصد داریم روش های زیادی را برای استفاده از فیلتر های نرم افزار به شما نشان دهیم. حتی اگر نسخه دقیق نرم افزار Adobe Photoshop را ندارید نگران نباشید؛ زیرا فرایند های گفته شده بدون توجه به اینکه از چه نسخه ای از فتوشاپ استفاده می کنید، تقریباً یکسان است. در اینجا تصویری است که با آن شروع می کنم. با استفاده از تصویر خود می توانید این کار را دنبال کنید. به سادگی می توانید هر عکسی را انتخاب کنید که دارای رنگی جان دار باشد تا بعد از استفاده از فیلتر سياه سفيد كردن در فتوشاپ برای این عکس نتیجه، جلوه ای گیرا داشته باشد. به تصویری که با اعمال این فیلتر ساخته شده است نگاه کنید:

سیاه سفید کردن در فتوشاپ
سياه سفيد كردن در فتوشاپ

برای آشنایی با فیلتر نگاتیو کلیک کنید

 

در آخر

اگر به دنبال برخی اقدامات عالی در این نرم افزار هستید که علاوه بر سياه سفيد كردن در فتوشاپ بتوانید گزینه ها و قابلیت های زیادی را شامل شود، سایت ما شما را برای اجرا و یادگیری این قابلیت ها کمک خواهد کرد. با انتخاب یک عکس رنگی و تبدیل آن به سیاه و سفید در فتوشاپ، کنترل کاملی بر تبدیل آن دارید. برای داشتن بهترین خروجی ممکن، با عکسبرداری در فایل RAW شروع کنید. سپس، در نرم افزار خود فایل RAW را به عنوان یک فایل Tiff 16 بیتی خارج کنید. بیشتر SLR های دیجیتال (و برخی از کامپکت ها) حالت سیاه و سفید دارند که خود دوربین، عمل سیاه سفید کردن را برای شما انجام می دهد و نتایج معمولاً ضعیف است و به پای سياه سفيد كردن در فتوشاپ نمی رسد.

در آخر پیشنهاد می کنیم از استفاده این حالت خودداری کنید . در عوض از تکنیک های ذکر شده در سایت استفاده کنید. سياه سفيد كردن در فتوشاپ روش های مختلفی دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد به کارگیری از کدام روش، ارزش دارد که هر کدام از آن ها را آزمایش کنید و وقت بگذارید. امیدواریم با خواندن این مطالب، به اطلاعات شما را در مورد فیلتر سیاه سفید در فتوشاپ افزوده باشیم و با هر نرم افزاری که در دسترس دارید عکس های خود را شایان توجه کنید.

جهت آموزش تکمیلی میتوانید به این ویدیو آموزشی رایگان ما در آپارات مراجعه کنید

 

 

این نوشته منتشر شده در بیشتر بدانیم می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *