آموزش ایجاد مه در فتوشاپ برای خلق اثر هنری زیبا

این شما و این گنج تجربیات ما با آموزش ایجاد مه در فتوشاپ که به شما نشان خواهد داد چگونه صحنه یک روز آفتابی و گرم را به منظره ای مه آلود تبدیل کنید. افراد همیشه در حال شکایت از هوا هستند، اگر باران ببارد می خواهند آفتابی باشد و وقتی هوا آفتابی است، از گرمای آن ناله می کنند. در هر حال ما نمی توانیم وضعیت هوا را تغییر دهیم، اما می توان این نارضایتی ها الهام گرفت و یک پروژه عالی با فتوشاپ انجام داد.

با این آموزش ما که آموزشی بسیار سریع و آسان است به یک جادوگر مه تبدیل خواهید شد. طراحان و عکاسان موفق، تشنه اطلاعات جدید و به روز هستند تا بتوانند از پس هر کاری بر آیند. آموزش ایجاد مه در فتوشاپ به تدریس آقای حسین فتوت خواه شما را به یک استاد در حرفه خود تبدیل می کند، پس ما با همراه باشید.

آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ

 

آموزش ساخت مه در فتوشاپ

در این آموزش ابتدا یاد می گیرید چه تن رنگ ها و با چه میزان اشباع را برای تغییر، جایگزین کنید و برای این کار بهتر است با ترکیبی از Adjustment Layers انجام دهید تا به شما امکان کنترل نهایی بر روی رنگ های تصویر را بدهد. با گذراندن زمانی که تصویرتان به تناژ رنگی مناسب رسید، نوبت به اضافه کردن غبار است. یاد خواهید گرفت برای ایجاد غبار، به جای استفاده از چند فیلتر و افکت، آن ها را با استفاده از لایه ها و ماسک ها به تدریج ایجاد کنید و به آن عمق دهید.

نکته اصلی در ایجاد غبار این است که آن ها را به صورت تصادفی نشان دهید که ما با  آموزش ایجاد مه در فتوشاپ در اینجا یاد خواهیم داد با استفاده از فیلتر Clouds یک لایه را با ابر های درهم و برهم پر کنید و سپس با به کار بردن از حالت ترکیب صفحه نمایش، اثر ساخته شده را بدون دردسری با تصویر اصلی ترکیب کنید. غبار های واقعی با فاصله گرفتن در امتداد خط آب به طور طبیعی ضخیم تر نشان داده می شوند که ما در این آموزش و با استفاده از دستور Transform، غبار دیجیتالی خود را به شکل طبیعی ایجاد می کنیم. اگر آموزش ایجاد مه در فتوشاپ را دنبال کنید، طریقه استفاده از ابزار های Brush و Smudge را نیز خواهید دید.

آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ

 

دانلود 

ابر هایی که با آموزش ایجاد مه در فتوشاپ می سازید، فقط سفید هستند و به حالت خام وجود دارند. حال می توانید آن ها را به اندازه دلخواه بزرگ یا کوچک تبدیل کنید و از Layer Masks برای رنگ آمیزی در مناطق خاص آن ها استفاده کنید. نکته اصلی ای که در این آموزش یاد خواهید گرفت این است که، صحنه ای را خلق می کنید که بسیار واقعی و طبیعی است که هر شخصی می تواند آن را باور کند. این عملکرد و دستور، همراه با یک ویدئو آموزشی دقیق است که نحوه استفاده از عملکرد و سفارشی سازی نتایج را با جزییات برای استفاده بیشتر از این اثر نشان می دهد که می توانید آن را دانلود کنید.

یکی از ویژگی های قدرتمند فتوشاپ، توانایی ایجاد براش های سفارشی است که در این آموزش، ما به شما نشان خواهیم که چگونه می توان مه ساخت و آن را به عکس اضافه کرد. یک براش مه از ابر ها بسازید و از آن ها برای بسیاری از پروژه های عکاسی خود مانند ایجاد پس زمینه دودی، افزودن عمق و جو به ترکیبات خود و بسیاری از موارد دیگر استفاده کنید. یک عکس از ابر در اینترنت را دانلود کنید و با دیدن آموزش ایجاد مه در فتوشاپ، یاد خواهید گرفت آن را از پس زمینه استخراج کرده و به یک براش مه سفارشی تبدیل استفاده کنید.

آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ

ایجاد مه در فتوشاپ را با ما بیاموزید

در این آموزش می آموزید که چگونه جلوه های مه شگفت انگیز را به عکس های خود اضافه کرده و یک اثر واقعی ایجاد کنید. ما قصد داریم همه چیز را با چنان جزئیات توضیح دهیم که همه بتوانند آن را ایجاد کنند، حتی کسانی که برای اولین بار برای ادیت به فتوشاپ رجوع کرده اند. اگر می خواهید با استفاده از یک کلیک و فقط در عرض چند دقیقه نتیجه ای خارق العاده از مه در تصویر خود ایجاد کنید، آموزش ایجاد مه در فتوشاپ ما را از دست ندهید و بعد از عکس قبل و بعد را مقایسه کنید تا متوجه قدرت فتوشاپ شوید.

با استفاده از این عملکرد می توانید این جلوه را بدون هیچ گونه زحمتی و به راحتی، در عکس های خود اضافه کنید. به این صورت که این فیلتر همه کار ها را برای شما انجام می دهد و تنها کاری که لازم است انجام دهید، تنظیم و سفارشی کردن آن است.

آموزش ایجاد مه در فتوشاپ
آموزش ایجاد مه در فتوشاپ

برای آموزش HDR در فتوشاپ  کلیک کنید.

در آخر

با این آموزش از عملکرد های این افکت آگاه خواهید شد و توانایی ساخت عکس های فوق العاده ای خواهید کسب کرد که نشان دهنده تسلط شما بر فتوشاپ و حرفه ای بودن کار شماست. به یاد داشته باشید که مه دارای حجم و جزئیات زیادی است و پس نباید با همان اندازه و جریان براش، مه را رنگ کنید. در اینجا قصد داریم اندازه مناسب براش ها و جزئیات لازم را به شما آموزش دهیم. شما می آموزید که چگونه با استفاده از عکس ابر ها براش دود یا مه ایجاد کنید.

با استفاده از این تکنیک، می توانید با دوربین عکاسی خود از آسمان ابری عکس گرفته و با استفاده از یکی از ابر ها براشی ایجاد کنید که دود یا مه را رنگ آمیزی کند. در برخی موارد می توان از دود مصنوعی برای ایجاد مه در تصاویر استفاده کرد اما نمی توان تصویر یک کوه را با دود مصنوعی مه آلود کرد که در اینجا به اهمیت یادگیری ایجاد مه در فتوشاپ پی می برید. اگر این مقاله را دوست داشتید و برایتان مفید واقع شد، می توانید آموزش های بیشتر از دیگر عناصر فتوشاپ را نیز در اینجا پیدا کنید و ببینید.

همچنین می توانید ویدیو آموزشی رایگان ما را در آپارات مشاهده نمایید.

1 دیدگاه برای “آموزش ایجاد مه در فتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *