این شما و این گنج تجربیات ما با rectangle tool در فتوشاپ

ابزار rectangle tool در فتوشاپ چیست و به چه کاری می آید؟ چرا این ابزار در فتوشاپ بسیار مهم و کاربردی است؟ این ابزار به شما امکان ترسیم اشکال گرافیکی ای مثل مستطیل، مربع و دایره در صفحات نرم افزار فتوشاپ را می دهد و می توانید این اشکال را به صورت تو خالی و همین طور به صورت رنگی با هر رنگ دلخواه ایجاد کنید. این ابزار یکی از مواردی است که به طور پیش فرض در نوار کناریِ نرم افزار قابل مشاهده است، حتی با کلیک کردن روی نماد این ابزار، یک منوی کشویی ظاهر می شود که سایر ابزار هایی را که مربوط به رسم اشکال گرافیکی است را به شما نشان می دهد.

با گذراندن دوره های آموزشی ابزارrectangle tool در فتوشاپ آقای حسین فتوت خواه به مهارت بالا در کشیدن و به کارگیری از این اشکال ها برسید. در ادامه متوجه خواهید شد که فتوشاپ دنیا را بسیار متفاوت تر از آنچه من و شما می بینیم، می بیند. نرم افزاری چون Adobe Photoshop با وجود نسخه های متفاوتش، با تمام آموزش های داده شده سازگار است و به راحتی آن ها را فرا خواهید گرفت.

 

rectangle tool در فتوشاپ

rectangle tool در فتوشاپ

ما آپشنی به نام rectangle tool در فتوشاپ داریم که به عنوان یک ابزار طراحی اشکال هندسی و یک ابزار برای تغییر اشیا یا طرح ها و تصاویر شناخته می شود. این ابزار گزینه های زیادی با کاربرد های مختلف دارد که می توان برای مقیاس گذاری، تبدیل، تغییر شکل و کج کردن استفاده کرد. این ابزار برای ایجاد اشکال در انواع کارت های منو، جزوه ها، بنر ها، تبلیغات آنلاین، طراحی وب سایت و غیره مفید است.

در ابتدای امر برای به کارگیری از این ابزار، یک شکل هندسی اولیه با استفاده از rectangle tool در فتوشاپ ترسیم می شود که بعد از آن، با استفاده از گزینه ها و روش های متنوع ارائه شده در فتوشاپ به شکل نهایی خود خواهید رسید. سوالی که پیش می آید این است که چه مستطیل هایی تولید می شود؟ گفتنی است که در واقع شما می توانید سه نوع مستطیل مختلف با rectangle tool در فتوشاپ ایجاد کنید

انواع اشکال 

اشکال بُرداری: در این حالت اشکال را می توان به هر اندازه ای ترسیم و مقیاس بندی کرد و لبه های این اشکال  عموما به صورت تیز هستند. از آنجا که rectangle tool در فتوشاپ به شما امکان ایجاد اشکال برداری می دهد، می توانید از توانایی این برنامه به عنوان یک بستر طراحی استفاده کنید.

مسیر ها: با تنظیم کردن این حالت برای rectangle tool در فتوشاپ، نرم افزار فقط یک طرح کلی از مستطیل و اشکال دیگر را ایجاد می کند که شکل بدست آمده به صورت پر شده نیست.

اشکال مبتنی بر پیکسل: از آنجا که عکس ها و تصویر ها از هزاران هزار پیکسل تشکیل شده اند، فتوشاپ در وهله اول به عنوان یک ویرایشگر مبتنی بر پیکسل عمل می کند. ممکن است پروژه هایی برای شما پیش بیاید که به جای اشکال برداری برای ترسیم از اشکال مبتنی بر پیکسل استفاده کنید.

rectangle tool در فتوشاپ
rectangle tool در فتوشاپ

 

ابزار rounded rectangle tool 

ابزار rounded rectangle tool در فتوشاپ یکی از شش ابزار Shape است که در نوار کناری نرم افزار فتوشاپ گنجانده شده است. با استفاده از ابزار rounded rectangle tool در فتوشاپ مستطیل هایی با گوشه های گرد رسم می شود و علاوه بر آن، ابزار هایی وجود دارد که می توانید اشکال مستطیل، چند ضلعی، بیضوی، خطی یا سفارشی رسم کنید. پس از انتخاب ابزار Rectangle با کشیدن موس بر روی صفحه، مستطیلی ایجاد می شود که می توانید ویرایش های بعدی را بر روی آن انجام دهید. در منوی کشویی ابزار Shape، همچنین گزینه Ellipese Tool را مشاهده می کنید که شکل بیضی، گزینه Polygon Tool چند ضلعی های دلخواه شما، گزینه Custom Shape Tool شکل های سفارشی و گزینه Line Tool خط را رسم می کند.

 ابزار rectangle tool در فتوشاپ

همانطور که از نام آن مشخص است، ابزار Rectangle مستطیل رسم می کند. با این ابزار کنترل کشیدن مستطیل ها را در دست می گیرید و مستطیل های دقیق تری ترسیم می کنید، که در آن دو ضلع مخالف کاملاً یکسان و دو ضلع دیگر نیز به طور دقیق با یکدیگر مطابقت دارند. با وجود گزینه های موقعیت یابی، با اطمینان می توانید مستطیل را دقیقاً در جایی که می خواهید قرار دهید.

تنظیمات پیش فرض برای این ابزار، با اولین کلیک نشانگر، ترسیم مستطیل را شروع می کند و مستطیل را از آنجا به صورت افقی و عمودی امتداد می دهد. با وجود طرح کلی نازکی که ابزار rectangle tool در فتوشاپ در هنگام ترسیم نشان می دهد، می توانید دقیقاً محل مستطیل تکمیل شده را روی پروژه مورد نظر خود قرار دهید. با تنظیم rectangle tool در فتوشاپ امکان ترسیم یک مربع هم به شما داده می شود. در این حالت هر چهار ضلع مربع در این تنظیمات به یک اندازه کشیده می شوند که با یک ترفند آسان و ساده قابل اجرا است و به تولید دقیق کار و پروژه شما کمک خواهد کرد.

 

rectangle tool در فتوشاپ
rectangle tool در فتوشاپ

 

برای آموزش روتیت در فتوشاپ کلیک کنید.

در آخر

پس از گذراندن دوره‌ی آموزشی و یادگیری تمام موارد و نکات ضروری که باید در مورد rectangle tool در فتوشاپ بدانید، می توانید از این ابزار برای ایجاد طرح های خود استفاده کنید و باید بدانید به دست آوردن اطلاعاتی در مورد اهمیت جزئیات و بافت این ابزار، شما را در رساندن به مقصد و نیاز تان یاری خواهد کرد. این اهمیت باعث شده است که همه گرافیست ها، عکاسان، ناشران، سازندگان برنامه ها و سازندگان وب سایت بدانند که با استفاده از این ابزار می توانند ارزش های بیشتری برای محصول یا ویژگی های هنری خود ایجاد کنند. در اختیار قرار دادن این گنجینه مهارت و تجربه به شما عزیزان، ما را مفتخر کرده و همواره در تلاشیم تا بهترین ها را به شما دوستان گرامی هدیه دهیم.

جهت آموزش تکمیلی میتوانید به ویدیو آموزشی رایگان ما در آپارت مراجعه کنید.

 

این نوشته منتشر شده در بیشتر بدانیم می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.