ایجاد نور در فتوشاپ با تدریس آقای حسین فتوت خواه

ایجاد نور در فتوشاپ با روش های گوناگونی امکان پذیر است که ما قصد داریم تعدادی از آن ها با نرم افزار فتوشاپ به شما نشان دهیم. با مشاهده این آموزش ، به راحتی عکس هایی با جلوه های نورپردازی خاص و کاربردی ایجاد کنید و خود را به چالش بکشید. با ایجاد نور در فتوشاپ می توانید یک چراغ خاموش را روشن کنید و یه عکس سرد در یک روز ابری را به عکسی در یک روز آفتابی تبدیل کنید.

با هر نسخه ای از برنامه فتوشاپ که دارید، قادر به ایجاد نور و پرتو در عکس هستید. برای این کار می توانید از عکس های که با دوربین تان می گیرید یا عکس های موجود در اینترنت آغاز کنید. با آموختن تکنیک های ساده این فیلتر، گامی بلندتر برای تسلط یافتن به فتوشاپ بردارید و در حرفه خود اولین باشید. این شما و این گنج تجربیات ما با افکت ایجاد هاله نور در تصاویر، که مجموعه از تلاش ها و مهارت های ما بوده است و مفتخریم که با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.

ایجاد نور در فتوشاپ

 

ایجاد افکت نور

برای این کار سه نوع جلوه روشنایی مختلف در نوار گزینه های فیلتر به نام های Spot ، Point و Infinite برای انتخاب وجود دارد. این افکت می تواند به دست طراح در جهت، زاویه و شکل متفاوتی روی تصویر اعمال شود و کاربرد های مختلفی داشته باشد. با باز کردن تصویر و اعمال کردن گزینه های فیلتر ایجاد نور در فتوشاپ، عکس های جذابی می توان ساخت که هم سرگرم کننده است و هم شما را بیشتر با این فیلتر آشنا می کند.

در این آموزش، شما یاد خواهید گرفت که چگونه به یک عکس شگفت انگیز، نور ملایمی اضافه کنید تا جلوه نور در پس زمینه ایجاد شود. ما در اینجا همه چیز را با چنان جزئیاتی توضیح خواهیم داد که همه حتی کسانی که برای اولین بار فتوشاپ را باز می کنند، قادر خواهند بود این فیلتر را با مهارت روی عکس ها اعمال کنند. تصویری که در پایین مشاهده می کنید، با ایجاد نور در فتوشاپ درست شده است و قرار است همین آثار را بعد از مشاهده آموزش، ایجاد کنید.

 

ایجاد نور در فتوشاپ

ایجاد نور خورشید با فتوشاپ

با این آموزش می توانید تن رنگ های پرتو های نور خورشید و جلوه های تابشی به راحتی ویرایش کرده و آن ها را شخصی سازی کنید. اشعه های خورشید می توانند یک لایه دلنشین و عمق اضافی به تصویر مورد نظر اضافه کنند و ممکن است آنقدر خوش شانس نباشید که آن ها را در دوربین عکاسی خود ثبت کنید. اما ناامید نشوید چرا که فیلتر ایجاد نور در فتوشاپ، جایگزین بسیار آسانی برای نور و خورشید است. قطعا مانند فیلتر های دیگر موجود در فتوشاپ که روش های بی شماری برای انجام آن وجود دارد، افکت نور هم روش های متعددی دارد که این مقاله و آموزش پیش رو، از پر کاربرد ترین روش ها برای هر نسخه از فتوشاپ پشتیبانی می کند.

ایجاد نور در فتوشاپ

 

آموزش ایجاد نور 

در این آموزش از فتوشاپ خواهید آموخت که چگونه یک عکس معمولی را تغییر دهید و با افزودن پرتوی نور خورشید، آن را به شکل رویایی و قدرتمند نشان دهید. ایجاد نور در فتوشاپ می تواند برای عکاسان منظره و همچنین برای ایجاد هنر های فانتزی در عکس ها، بسته به نحوه انتخاب مراحل این فیلتر استفاده شود. این کار برای تصویر مورد نظر شما، آزمایش و امتحان های زیادی را می طلبد تا اشعه و پرتو دقیقاً همانگونه که دوست دارید در تصویر قرار بگیرد.

به نظر این فیلتر ارزش آن را دارد که با حوصله و وقت بیشتری روی آن، تصاویری به تأثیرگذاری حقیقی نور خورشید ایجاد کنید. ایجاد نور در فتوشاپ به شما این توانایی را می دهد که منبع نور را در مکان و اندازه دلخواه خود بسازید. همچنین این عملکرد، دارای ظاهر رنگی و افکت های مختلف نور از پیش تعیین شده است که می توانید برای تصویرتان انتخاب کنید.

ایجاد نور در فتوشاپ

ایجاد منبع نور 

شما اخیرا یک پروژه عکسبرداری را به پایان رسانده اید ولی وقتی به تصاویر خود نگاه می کنید متوجه می شوید که نور به اندازه و مناسب نیست. عکس به شکل کسل کننده ای در آمده است؟ نگران نباشید، شما می توانید با ایجاد منبع نور در فتوشاپ، جلوه های نوری در پس زمینه تصویر خود اضافه کنید. این مقاله و آموزش به شما، ایجاد کردن پرتو نور در جای مناسب و اندازه کافی را نشان می دهد. برای استفاده از نور در عکس های خود می توانید از ماسک های درخشندگی بهره ببرید و با انتخاب کردن مناطقی از عکس خود، آن ها را روشن یا تیره کنید. ماسک ها ابزار های عالی برای ایجاد جلوه های خاص هستند.

همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید، متوجه خواهید شد که ایجاد نور در عکس ها چقدر آن ها را دیدنی تر می کند. افزودن پرتو های نور در تصویر، به جلوه های روشنایی چشمگیری ایجاد خواهد کرد که همه این کار ها به لطف فتوشاپ انجام پذیر است. معمولا برای رسیدن به این نوع اشعه ها، به مقداری غبار یا دود احتیاج است که تصویر را به واقعیت نزدیک کند. با استفاده از این آموزش می توانید آن ها را به تصاویر دلخواه اضافه کنید و نتیجه را مشاهده کنید، باورتان می شود که عکس زیر فتوشاپ باشد؟

 

ایجاد نور در فتوشاپ

 

برای آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ کلیک کنید.

در آخر

این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه می توانید پرتو ها و رگه های نور را به یک عکس اضافه کنید. شما یاد گرفته اید که چگونه در ابتدا با استفاده از فیلتر ها و لایه های تنظیم، جلوه ای از نور خورشید را با استفاده از فتوشاپ در تصویر ایجاد کنید و آن را به شکل واقعی در آورید. امیدوارم از آموزش ایجاد نور در فتوشاپ لذت برده باشید. اگر مطالب این مقاله را دوست داشتید و برایتان مفید بود می توانید به دیگر مقاله ها و آموزش ها سری بزنید و دانش خود را در مورد فتوشاپ به روز کنید.

جهت آموزش تکمیلی میتوانید به ویدیو آموزشی رایگان ما در آپارت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *