نگاتیو عکس در فتوشاپ را با ما یاد بگیرید!

با فیلتر نگاتیو عکس در فتوشاپ می توانید به پدید آوردن تصاویری با رنگ های معکوس دست بزنید. در واقع نگاتیو ها تصاویر معکوس از عکس هایی هستند که از آن ها تولید می شود. برای بهره بردن از نگاتیو عکس در فتوشاپ می توانید از دستور Invert استفاده کنید.

به هر حال ما در اینجا مدرس توانای خود، آقای حسین فتوت خواه را داریم تا شما را با دنیای بزرگ فتوشاپ آشنا کند. در ادامه با ما همراه باشید.

 

در این قسمت ویدیو آموزش نکات کاربردی نگاتیو عکس در فتوشاپ را با دقت مشاهده نمایید و موارد تکمیلی را نیز می توانید در قسمت پایین تر به صورت متنی مطالعه کنید.

ویدیو آموزشی این مقاله در یوتیوب

نگاتیو عکس در فتوشاپ + نکات کاربردی

اثر منفی رنگی ادوبی فتوشاپ جایگزین هر رنگ با مکمل آن در چرخه رنگ هنری می شود: نارنجی به آبی، زرد به بنفش و قرمز به فیروزه ای تبدیل می شود. نگاتیو عکس در فتوشاپ نیز نامی است که برای این اثر منفی در فتوشاپ در نظر گرفته شده است.

برای یک تصویر دیجیتال، نتیجه معکوس شبیه نگاتیو عکس خواهد بود. هنگامی که برای شرکت خود گرافیک طراحی می کنید، می توانید از جلوه منفی برای افزایش کنتراست تصویر استفاده کنید و بخشی از آن را معکوس کنید تا بر باقی مانده تأکید شود.

 

نگاتیو عکس با فتوشاپ
نگاتیو عکس با فتوشاپ

مراحل کار

۱_ ابتدا نگاتیو رنگی اسکن شده خود را در فتوشاپ بار گذاری کنید. سپس بخشی از تصویر را که می خواهید تبدیل شود، انتخاب کنید. برای انتخاب تصویر کامل، “Ctrl-A” را فشار دهید. برای انتخاب بخشی از آن، از ابزارهای marquee  یا lasso  در جعبه ابزار فتوشاپ استفاده کنید.

۲_ روی “تصویر” در نوار منو کلیک کنید.

۳_ روی ” تنظیمات ” کلیک کنید تا یک منوی آبشاری باز شود.

۴_ برای تبدیل ناحیه انتخاب شده به عکس مثبت، روی Invert ”  ” کلیک کنید. نسخه تبدیل شده را در قالب دلخواه خود ذخیره کنید.

آموزش ویدیویی نگاتیو تصویر با فتوشاپ

اگر شما نیز مثل بسیاری از افراد به دنبال آموزش ویدیویی نگاتیو تصویر با فتوشاپ هستید، می توانید از آموزش ویدیویی ما در لرنینگ24 استفاده کنید. مدرس مجرب ما جناب حسین فتوت خواه در این آموزش شما را با تکنیک های فتوشاپ نیز آشنا می کند.

اگر سوالی بود می توانید به ایمیل مجموعه مراجعه کنید تا کارشناسان ما در پی راهنمایی شما برآیند.

 

تبدیل نگاتیو عکس
تبدیل نگاتیو عکس

تبدیل نگاتیو به عکس دیجیتال در فتوشاپ

این شما و این گنج تجربیات ما . اگر می خواهید نحوه تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ را به صورت کاربردی بدانید، باید این مقاله را بخوانید. افراد زیادی ممکن است که نگاتیو های عکس های قدیمی خود را ذخیره کرده باشند، اما باید گفت این روز ها به راحتی می توان این عکس ها را به عکس های دیجیتالی تبدیل کرد. با ظاهر شدن اسکنر ها، دیجیتالی کردن عکس ها بسیار آسان شد . تنها مشکلی که در این روش وجود دارد، هزینه خرید اسکنر است که هر شخصی این کار را نمی کند.

امروزه هر عکاس یا طراحی ترجیح می دهد تا مطالب و موارد به روز در فتوشاپ را بیاموزد.

استفاده از لایت روم

حال برای تبدیل نگاتیو عکس با فتوشاپ می خواهیم از قدرت Lightroom (لایت روم) استفاده کنیم. پس اگر قبلاً تنظیمات پیش فرض لایت روم را که از آن ها استفاده خواهیم کرد نصب کرده باشید، می توانید این کار را انجام دهید. ابتدا باید نگاتیو های خود را اسکن کنید. بعد آن ها را به سیستم خود اضافه کنید.

با استفاده از ابزار invert colors در فتوشاپ، می توانید تصاویری ایجاد کنید که برای برجسته سازی جزئیات پنهان یا تغییر رنگ در طیف دیگری برای افرادی که دچار کور رنگی اند، مفید باشد. حتی می توانید با این افکت تصاویری بامزه و سرگرم کننده بسازید.

تبدیل عکس دیجیتالی به عکس نگاتیوی یا بالعکس برای خلق آثار هنری نیز به کار می رود .

 

نگاتیو تصویر با فتوشاپ
نگاتیو تصویر با فتوشاپ

 

جهت آموزش از بین بردن چین و چروک در فتوشاپ کلیک کنید

در آخر

شاید بخواهید عکس های نگاتیوی و قدیمی را به عکس های دیجیتال تبدیل کنید. باید برای تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ چند تکنیک اساسی را بلد باشید.

قطعا ارزش دارد که زمان بگذارید و یاد بگیرید که چگونه یک عکس را به نگاتیو در فتوشاپ تبدیل کنید . حتی می توانید از همان روش برای تبدیل نگاتیو فیلم به یک تصویر تمام رنگی نیز استفاده کنید. در صورت نیاز می توانید از طریق ایمیل با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. متخصصین ما به تمامی سوال های شما عزیزان پاسخ می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *