نگاتیو عکس در فتوشاپ را با ما یاد بگیرید!

با فیلتر نگاتیو عکس در فتوشاپ می توانید به پدید آوردن تصاویری با رنگ های معکوس دست بزنید. در واقع نگاتیو ها تصاویر معکوس از عکس هایی هستند که از آن ها تولید می شود. برای بهره بردن از نگاتیو عکس در فتوشاپ می توانید از دستور Invert استفاده کنید. ممکن است بخواهید برای پروژه ای که در حال حاضر روی آن کار می کنید یا به عنوان یک تمرین سرگرم کننده، از این فیلتر بهره برده و تصاویری با این شکل ایجاد کنید.

نگاتیو عکس در فتوشاپ از فیلتر های سختی محسوب نمی شود و به آسانی می توان آن را فرا گرفت. ممکن است این فیلتر تکنیکی نباشد که شما اغلب استفاده کنید، اما دانستن آن بسیار مفید خواهد بود. در ادامه در مورد تبدیل نگاتیو به عکس دیجیتال در فتوشاپ نیز خواهیم پرداخت. به هر حال ما در اینجا مدرس توانای خود، آقای حسین فتوت خواه را داریم تا شما را با دنیای بزرگ فتوشاپ آشنا کند. با ما همراه باشید.

 

"<yoastmark

تبدیل نگاتیو به عکس در فتوشاپ

از آنجا که عکس ها با هم تفاوت دارند، پس شما باید روش های مختلفی را که در اینجا گفته شده تنظیم کنید و آزمایش کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. روش های که برای این کار وجود دارد به دو صورت است، نگاتیو عکس در فتوشاپ و تبدیل نگاتیو عکس ها از طریق اسکنر ها. مهم ترین مسئله ای که برای این موضوع وجود دارد، دقت در اصلاح فرآیند و انتخاب روش برای تبدیل است تا بتوانید عکس خود را به بهترین شکل ممکن خلق کنید. اصولا این فرآیند برای روند تغییر به دو بخش دقیق تقسیم می شود که بخش اول مربوط به نحوه وارونه سازی عکس است و بخش دوم آن در مورد تصحیح رنگ و ادیت آن می پردازد.

هدف کلی

هدف کلی از آموزش تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ این است که کل کار را برای شما تسهیل کند تا بتوانید بدون دردسر به چیزی که می خواهید برسید. پس بیایید با اولین بخش که همان وارونه کردن تصویر است شروع کنیم. در این بخش با ادیت های اولیه تصویر را برای معکوس کردن رنگ ها آماده می کنیم.تکمیل موفقیت آمیز قسمت “تصویر معکوس” منجر به آغاز بخش دوم یعنی “تصحیح رنگ” می شود. تصحیح و ادیت رنگ تلاشی برای تنظیم رنگ ها بر اساس نیاز ها و خواسته های شماست.

اگرچه این عبارت جالب و هیجان انگیز به نظر می رسد، اما باید بدانید برای تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ مسئولیت زیادی خواهید داشت ؛ زیرا یک ادیت اشتباه رنگ می تواند کل تصویر را خراب کند یا حتی آن را خنده دار و نامناسب نشان دهد. اگر بتوانید هر مرحله از نگاتیو عکس در فتوشاپ را با دقت دنبال کنید، شکی نیست که بدون ایجاد صدمه و آسیب کمی به تصویر، یک ترکیب رنگ عالی 100 درصد موفق را ایجاد خواهید کرد.

"<yoastmark

تبدیل نگاتیو به عکس دیجیتال در فتوشاپ

این شما و این گنج تجربیات ما . اگر می خواهید نحوه تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ را به صورت کاربردی بدانید، باید این مقاله را بخوانید. افراد زیادی ممکن است که نگاتیو های عکس های قدیمی خود را ذخیره کرده باشند، اما باید گفت این روز ها به راحتی می توان این عکس ها را به عکس های دیجیتالی تبدیل کرد. با ظاهر شدن اسکنر ها، دیجیتالی کردن عکس ها بسیار آسان شد . تنها مشکلی که در این روش وجود دارد، هزینه خرید اسکنر است که هر شخصی این کار را نمی کند.

عکس های نگاتیوی از دسته عکس هایی محسوب می شوند که از رده خارج شده اند . امروزه هر عکاس یا طراحی ترجیح می دهد تا مطالب و موارد به روز در فتوشاپ را بیاموزد. ما قصد داریم به شما بگوییم که چگونه این مشکلات را کنار بگذارید و تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ را به راحتی آب خوردن انجام دهید.

استفاده از لایت روم

حال برای تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ می خواهیم از قدرت Lightroom (لایت روم) استفاده کنیم. پس اگر قبلاً تنظیمات پیش فرض لایت روم را که از آن ها استفاده خواهیم کرد نصب کرده باشید، می توانید این کار را انجام دهید. ابتدا باید نگاتیو های خود را اسکن کنید. بعد آنها را به سیستم خود اضافه کنید.سپس ما آماده هستیم که با هم نگاتیو عکس در فتوشاپ را انجام دهیم. با استفاده از ابزار invert colors در فتوشاپ، می توانید تصاویری ایجاد کنید که برای برجسته سازی جزئیات پنهان یا تغییر رنگ در طیف دیگری برای افرادی که دچار کور رنگی اند، مفید باشد. حتی می توانید با این افکت تصاویری بامزه و سرگرم کننده بسازید.

تبدیل عکس دیجیتالی به عکس نگاتیوی یا بالعکس برای خلق آثار هنری نیز به کار می رود . حتی تازه کاران می توانند از آن برای تمرین بیشتر استفاده کنند و با استفاده از عکس های گرفته از دوربین خود یا عکس های آماده در اینترنت این کار را انجام دهند.

 

"<yoastmark

برای آموزش از بین بردن چین و چروک در فتوشاپ کلیک کنید

در آخر

مواقعی وجود دارد که فقط می خواهید با برگرداندن رنگ عکس های عادی، جلوه جالبی و جذابی ایجاد کنید. شاید بخواهید عکس های نگاتیوی و قدیمی را به عکس های دیجیتال تبدیل کنید . در صورتی که برای تبدیل نگاتیو عکس در فتوشاپ چند تکنیک اساسی را بلد باشید، ساختن عکس ها برایتان بسیار آسان خواهد شد. قطعا ارزش دارد که زمان بگذارید و یاد بگیرید که چگونه یک عکس را به نگاتیو در فتوشاپ تبدیل کنید . حتی می توانید از همان روش برای تبدیل نگاتیو فیلم به یک تصویر تمام رنگی نیز استفاده کنید.

مطالب ارائه شده دریچه ی کوچکی از دنیای فتوشاپ را برای شما باز کرده است . اگر به بخش های دیگر سایت سر بزنید، خواهید فهمید از چه چیز هایی غافل بوده اید. امیدواریم تجارب ما به شما کرده و از آن نهایت لذت را برده باشید.

 

این نوشته منتشر شده در بیشتر بدانیم می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.