محو کردن عکس در فتوشاپ را با ما بیاموزید!

محو کردن عکس در فتوشاپ یا همان تار کردن قسمتی از تصویر یک روش آسان است . با کمک آن می توانید برای محو کردن متن، آرم، پس زمینه و هر چیز دیگری که می خواهید، از آن استفاده کنید. در این جا راهی ساده برای محو شدن عکس در فتوشاپ یاد خواهید گرفت و با ابزار آن آشنا خواهید شد. حتی وقتی لحظه مناسبی را ثبت کرده اید، می توانید با استفاده از انواع فیلتر های Blur، به تصاویر خود درام اضافه کنید. این شما و این گنج تجربیات ما با محو کردن عکس در فتوشاپ .

محو کردن چیست؟ برای کل تصویر می خواهید؟ برای بخشی از تصویر مانند چهره ها و شماره پلاک اعمال کنید؟ پس زمینه را محو کنید تا نمای تصویر اصلی بیشتر شود؟ می خواهید محو کردن تاثیری در عکس داشته باشد؟ این همه چیز هایی است که با تدریس آقای حسین فتوت خواه یاد خواهید گرفت. بسته به اینکه چه تأثیری می خواهید روی تصویر بگذارید و چرا می خواهید آن را محو کنید، روش های مختلفی وجود دارد . همچنین روش های مختلفی برای اعمال همان تاری یا محو کردن موجود است. برای این کار بدون اطلاعات دقیق تر، نمی توانید چگونه اعمال کردن و درست محو کردن را یاد بگیرید.

 

 

محو کردن تدریجی عکس در فتوشاپ

این آموزش نحوه محو کردن عکس برای چهره، پس زمینه، متن و موارد دیگر را با استفاده از فتوشاپ را به شما نشان می دهد. برای محو کردن عکس در فتوشاپ ابتدا با استفاده از ابزار انتخاب (select)، به راحتی منطقه ای را که می خواهید محو شود انتخاب کنید. در استفاده از محو کردن عکس در فتوشاپ می توانید فیلتر را روی کل تصویر اعمال کنید.

خیلی از تازه کاران برای محو شدن عکس در فتوشاپ به مشکل برمیخورند . به عنوان مثال نمی دانند چگونه این فیلتر را دور زده و فقط قسمتی از تصویر را محو کنند. محو کردن فقط برای پوشاندن و سانسور کردن استفاده نمی شود.از آن می توان برای خلق تصاویر زیبایی بهره برد و در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. دلایل زیادی وجود دارد که افراد بخواهند از این تکنیک استفاده کنند. برای مثال برای به اشتراک گذاشتن عکسی که می خواهید فرد مورد نظر ناشناس باشد یا برای فاش نشدن اطلاعات خصوصی تان می توانید از این فیلتر بهره ببرید. هر دلیلی که داشته باشید، در اینجا نحوه محو کردن عکس در فتوشاپ را مشاهده خواهید کرد.

محو کردن
محو کردن عکس در فتوشاپ

 

محو کردن دو عکس با هم در فتوشاپ

در این فرآیند روش آسانی برای ترکیب دو تصویر با هم نیز وجود دارد که میخواهیم به شما نشان دهیم. ما با ابتدایی ترین روش برای ترکیب تصاویر شروع خواهیم کرد .این روش از طریق استفاده از گزینه Opacity در صفحه لایه ها امکان پذیر است. بعد از آن بررسی خواهیم کرد که چگونه با استفاده از حالت های ترکیبی لایه فتوشاپ نتایج جالب و خلاقانه ای به دست خواهیم آورد. در آخر به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه با استفاده از یک ماسک لایه ای دو تصویر را به صورت یکپارچه با هم ترکیب کنید. همچنین نکاتی برای کمک به شما در سرعت بخشیدن به گردش کار و گرفتن بهترین نتیجه نیز ارائه می شود.

از دستور Auto-Blend Layers برای محو کردن دو عکس با هم در فتوشاپ استفاده می شود. در میان کاربرد های فراوان دستور Auto-Blend Layers، می توانید حتی بیشتر از دو تصویر را با مناطق مختلف در این فیلتر ترکیب کنید تا به یک تصویر ترکیبی زیبا با عمق میدانی گسترده دست پیدا کنید. ویژگی اصلی لایه های Auto-Blend Layers ایجاد ماسک های لایه ای در هر لایه است . با اعمال این ویژگی تفاوت در محتوا و سوژه را در معرض دید قرار می دهید تا تصاویر به صورت ترکیب یکپارچه نمایش داده نشود .

محو شدن عکس در فتوشاپ به شما امکانات فراوانی می دهد تا در حرفه و کار خود به بهترین تبدیل شوید.

فیلتر محو کردن

 

تار شدن عکس ها در فتوشاپ

محو کردن اشیا و اشخاص یک عمل مفیدی است که می توان در فتوشاپ انجام داد. شما به طور مرتب عکس هایی در صفحه های مجازی می بینید که به طرز زیبا و شگفت آوری، شخصی را نمایش می دهند . ممکن است این کار از طریق محو کردن پس زمینه ها اتفاق افتاده باشد. در برخی موارد پس زمینه ها را به دلیل نامناسب بودن فضا و اضافی بودن برخی اشیا محو می کنند ؛ البته  همه این کار ها به خلق عکسی جذاب کمک می کند.

آموزش محو شدن عکس در فتوشاپ فقط به تلاش بیشتری نیاز دارد تا نتیجه ای بهتر به دست آورید. شاید 30٪ تلاش بیشتر برای 300٪ نتیجه بهتر لازم است. در هر صورت ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه یک پس زمینه تاری ایجاد کنید. این مقدار شلوغی در پس زمینه، به چشم آمدن سوژه اصلی را کاهش می دهد اما با یادگیری این ابزار،شما عکس ها را در سطح بالاتری نشان می دهید که موضوع شما را برجسته می کند.

آموزش محو سازی تصاویر
محو شدن عکس در فتوشاپ

 

برای آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ کلیک کنید

در آخر

در مطالب گفته شده ما به Field Blur نگاهی انداختیم و محو کردن عکس در فتوشاپ را با هم مرور کرده ایم. فیلتر های مختلفی برای محو شدن وجود دارد . هر یک از این فیلتر ها به شما روش مختلفی برای افزودن جلوه تاری در تصویر می دهد . همانطور که در این آموزش ها خواهید دید، Field Blur ، Iris Blur و Tilt-Shift یک ویژگی مشترک بزرگ دارند . این ویزگی کنترل شگفت انگیزی به شما می دهد تا محو شدن را به صورت یکنواخت در کل تصویر اعمال نکنید. در عوض، به شما اجازه می دهد تا میزان تاری و محو کردن را در مناطق خاصی از عکس به راحتی تنظیم کنید .حتی  این کار را بدون نیاز به ماسک های لایه ای انجام دهید. امیدواریم از این مطالب و آموزش نهایت استفاده را کرده باشید و در خلق آثار هنری تان مفید واقع شود.

همچنین جهت آموزش تکمیلی می توانید به ویدیو آموزشی رایگان ما در آپارات مراجعه کنید

این نوشته منتشر شده در بیشتر بدانیم می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.