آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر در فتوشاپ عنوانی هست که برای این آموزش کوتاه در نظر گرفتیم. در پایین به اهداف و توضیحات کلی آن می پردازیم.

اهداف کلی این آموزش کوتاه

 • کاربرد ابزار Rectangle Tool   همراه مثال عملی
 • کاربرد ابزار Elliptical Marquee Tool همراه مثال عملی
 • بیان کاربرد فیلتر Pixelate/Mosaic برای شطرنجی کردن تصویر

توضیح کلی درباره این آموزش کوتاه

اصطلاح سانسور کردن برای من یا شما شاید خوشایند نباشد ولی اگر قصد داشته باشید خبری یا عکسی را در فضای مجازی منتشر کنید که در آن قسمتی مشخص نباشد حتما این عمل سانسورکردن را امتحان می کنید. سانسور کردن در واقع تکنیکی برای حذف قسمتی از تصویر پیشروی تان هست. در فتوشاپ تکنیک های متعدد وجود دارد که با آن، شما می توانید قسمتی از تصاویر را نامشخص کنید. من در این آموزش کوتاه سعی دارم با دو تکنیک مختلف و رایج نسبت به سانسور کردن یک تصویر در فتوشاپ، شما را آشنا کنم. تنها نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنم این است که میزان این سانسور به قدری باید باشد که کلیات شکل و فرم عکس تغییر نکند.

این شما و این گنج تجربیات ما …

ویدیو آموزشی این مقاله در یوتیوب

 

دانلود فایل های تمرین مرتبط:

Download “فایل تمرین آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر”

consored.zip – 49 بار دانلود شده است – 39,05 مگابایت
اشتراک گزاری آموزش لرن 24 در اینستاگرام

آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر

امروز می خواهیم نحوه سانسور و شطرنجی کردن قسمت هایی از یک عکس با Photoshop CC را به روشی نسبتاً ساده و مهم تر از همه در مراحل بسیار کمی ببینیم.

در بسیاری از مواقع عکس ‌هایی داریم که در آن ها افرادی هستند که نمی ‌خواهیم دیده شوند. شاید هم نمی ‌خواهیم کسی بداند آن ها آنجا بوده ‌اند. دلایل می تواند متفاوت باشد. در این مواقع آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر می تواند بهترین گزینه باشد.

چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که وقتی فایل را با فرمت JPG ذخیره می کنید، نمی توانید پیکسل ها را از ناحیه مورد نظر حذف کنید. به همین دلیل مهم است که از انجام این فرآیند مطمئن باشید.

بنابراین، ما قصد داریم گام به گام هر آنچه را که برای یادگیری سریع نحوه سانسور و پیکسل کردن قسمت ‌های عکس با Photoshop  به روشی بسیار آسان و سریع، لازم است، مشاهده کنیم.

آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر برای افرادی که به تازگی قدم های اولیه خود را در فتوشاپ بر می دارند مناسب است. این مراحل اصلا پیچیده نیست. ما از ابزارهای اولیه برنامه برای رسیدن به هدف خود استفاده خواهیم کرد.

چگونه قسمت هایی از عکس را در Photoshop CC سانسور کنیم

 • اولین کاری که می‌ خواهیم برای آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر انجام دهیم این است که فتوشاپ را باز کنیم، سپس به مسیر File > Open  می‌رویم.
 • پنجره ای باز می شود که در آن باید در بین پوشه هایی که در رایانه خود داریم، تصویری را که می خواهیم ویرایش کنیم جستجو کنیم.
 • چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که بسته به نحوه گرفتن عکس، گاهی اوقات با کاهش حاشیه ها، می توانیم به آنچه می خواهیم برسیم.
 • اگر چنین است، فقط باید ابزار snipping را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.
 • پس از آن، می توانید لبه های عکس را بکشید تا آن را برش دهید. در برخی مواقع که افرادی که نمی‌ خواهیم در عکس گفته شده ظاهر شوند در حاشیه هستند، اگر این گونع باشد انجام آن بسیار ساده تر است.
 • پس از برش عکس، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که روی آیکون تیک که در بالای آن ظاهر می شود کلیک کنیم. اگر آنطور که تصور می کردید به نظر نمی رسد، فقط روی نماد گرد با خط ضربدری در وسط کلیک کنید.
 • اگر لازم باشد یک چهره را شطرنجی کنیم، به نوار کناری سمت چپ می رویمو ابزار دومی را که ظاهر می شود ” Elliptical Marquee ” را انتخاب می کنیم. اگر نمی توانید آن را با چشم غیر مسلح ببینید، باید روی ابزار دومی که در نوار کناری ظاهر می شود کلیک راست کنید.

چگونه قسمت هایی از یک عکس را در Photoshop CC  پیکسل کنیم

 • پس از آن، باید روی یک طرف ناحیه ای که می خواهید شطرنجی کنید کلیک کنید و نگه دارید. ایده این است که کل ناحیه ای را که می خواهید محو یا پیکسل کنید را انتخابکنید. در صورتی که موقعیت مناسبی نداشته باشد، فقط باید داخل قسمت انتخاب شده کلیک کنید. به این صورت می توانید آن را به هر کجا که می خواهید منتقل کنید.
 • اکنون به منوی « فیلتر» می رویم و می بینیم که تعداد بسیار زیادی گزینه نمایش داده می شود. چیزی که باید انتخاب کنیم ” Mosaic ” است و پس از آن ” Pixelate ” را انتخاب می کنیم.
 • به همین راحتی شما آموزش سانسور کردن قسمتی از تصویر را فرا گرفتید.
سانسور عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *