تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ چگونه است؟

تنظیم وضوح عکس توسط نرم افزار هایی مانند Adobe Photoshop امکان پذیر است و می توانند اطلاعات وضوح و امکان تغییر وضوح تصویر را به شما بدهند. با این خاصیت می توانید وضوح تصویر را به ویژه برای چاپ کردن تغییر دهید، چرا که کیفیت چاپ به وضوح تصویر بستگی دارد. تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ یکی از عناصری است که به حرفه ای نشان دادن کار یک طراح و عکاس کمک می کند و می تواند برای او اعتبار بخرد.

این آموزش از اولین دروسی است که باید آن را به خوبی فرا بگیرید تا بتوانید خود را عکاس یا طراح بنامید. این شما و این گنج تجربیات ما که از کاربردی ترین درس هایی است که آن را جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. در ادامه همراه باشید تا تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ را با تدریس خوب آقای حسین فتوت خواه یاد بگیرید.

"<yoastmark

 

تنظیم کیفیت تصویر در فتوشاپ

حال وضوح یک تصویر چگونه اندازه گیری می شود؟ زمانی که تعداد کل پیکسل ها در طول، عرض و ارتفاع تصویر اندازه گیری شود، به ابعاد پیکسل می رسیم. حال وضوح، ریزه کاری جزئیات در یک تصویر بیت مپ است که به صورت پیکسل بر اینچ (ppi) اندازه گیری می شود. اگر تعداد پیکسل ها در هر اینچ از تصویر بیشتر باشد ، وضوح آن نیز بیشتر است. به طور کلی می توان گفت که یک تصویر با وضوح بالا تر، کیفیت تصویر چاپی بهتری خواهد داشت و در اینجا به اهمیت تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ را پی می برید.

تفاوت وضوح تصویر چاپی و وب

تصاویری که در وب سایت ها موجودند متفاوت از تصاویر چاپ شده عمل می کنند. به این معنی که در تصاویر چاپ شده، باید اطمینان حاصل کنیم که اگر چاپی با کیفیت بالا می خواهیم، در تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ دقت لازم را داشته باشیم. در تصاویر وب، بیشتر باید بر روی ابعاد پیکسل تمرکز کنیم، برای مثال به دو تصویر پایین نگاه کنید که سمت راست 300ppi و سمت چپی 72ppi است. هر دوی این تصاویر حتی با وضوح متفاوتی که دارند نیز در اندازه یکسانی نشان داده می شوند. این موضوع به این دلیل است که در تصاویر وب، ابعاد پیکسل مهم است، پس به یاد داشته باشید که ابعاد پیکسل در هر دو تصویر زیر یکسان است و به خاطر همین هر دو آن ها در یک اندازه نشان داده می شوند حتی با وجود اینکه وضوح تصویر آن ها با هم متفاوت است.

اگر وضوح یک تصویر را تغییر دهید، طول، عرض و ارتفاع آن نیز متناسب با آن تغییر می کند تا همان مقدار داده در تصویر حفظ شود. تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ به شما کمک می کند که رابطه بین اندازه و وضوح تصویر را متناسب با چیزی که می خواهید به دست آورید.

 

"<yoastmark

"<yoastmark

 

تنظیم وضوح تصویر در فتوشاپ

با استفاده از Size dialog box که تنها راه کنترل وضوح است، تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ را انجام دهید. در واقع با تنظیمات موجود در نرم افزار فتوشاپ می توانید هر بلایی سر وضوح تصویر بیاورید. فرض کنید شما تصویری دارید که اندازه بزرگ دارد اما از وضوح کمی برخوردار است، مثل عکس هایی که معمولاً از دوربین دیجیتال گرفته می شود. حتی ممکن است یک دوربین دیجیتال پیشرفته داشته باشید که تصاویر 72 نقطه در اینچ تولید می کند، اما دارای وضوح 18×21 اینچ (یا بزرگ تر) هستند.

با دنبال کردن آموزش تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ یاد خواهید گرفت که وضوح تصاویر را بدون افت کیفیت، افزایش دهید. افزایش وضوح بدون تغییر اندازه تصویر نیز آموزش به خصوص خود را دارد که در اینجا قرار داده ایم. البته باید گفت این کار درست و مناسب نیست زیرا پیکسل هایی که در حال حاضر وجود ندارند از طریق نرم افزار فتوشاپ ایجاد شده اند و اینکه آیا کاملا دقیق هستند جای سوال است. فتوشاپ در تلاش است که بهترین تصویر را به شما ارائه دهد اما در این میان ممکن است جزئیات را نیز از دست دهید.

تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ

 

روش تنظیم وضوح تصویر در فتوشاپ

در این آموزش، ما قصد داریم به مواردی بپردازیم که بسیاری از شما ها نمی دانید. مانند تغییر اندازه تصویر و حفظ بهترین کیفیت. با هر نسخه از نرم افزار Photoshop می توانید از این آموزش ها بهره ببرید .میتوانید اصول اولیه برای هر نسخه از فتوشاپ را برای تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ اعمال کنید. فرقی نمی کند که یک عکاس حرفه ای هستید یا یک نو پا در این عرصه، در هر صورت نیاز دارید تا اطلاعات به روز تر و مهارت های بیشتری کسب کنید.

هدف ما این است که کیفیت را تا حد ممکن به اصل تصویر نزدیک نگه دارید و با مطالعه این مقاله و دیدن آموزش، نحوه انجام این کار را به شما نشان دهیم. کیفیت نهایی تصاویر با تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ یکی از فاکتور هایی است که یک حرفه ای را از آماتور جدا می کند. به ما اعتماد کنید تا به شما چیزی را که می خواهید بدهیم، تنظیم وضوح عکس هیچ گاه کار سختی نبوده و نیست و تنها به کمی حوصله و صبر نیازمند است.

تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ

برای آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ کلیک کنید

در آخر

برای تغییر وضوح تصویر دلایل زیادی وجود دارد؛ ممکن است بخواهید یک تصویر بزرگ را چاپ کنید و یا می خواهید تصویری را برای ارسال در شبکه های اجتماعی کوچک کنید تا در صورت کوچک شدن وضوح خود را از دست ندهد. در هر صورت تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ با Adobe Photoshop کار را آسان می کند. گرچه محدودیت هایی هم وجود دارد . کیفیت و اندازه تصویر شما تعیین می کند که آیا با تغییرات در آن نتایج خوبی خواهید گرفت؟ چرا که نمی توان تصویری با ابعاد پیکسل مشخص را به هر ابعادی تغییر داد و انتظار وضوح بالا داشت. در مجموع اگر تنظیم وضوح عکس در فتوشاپ را به خوبی درک کنید، می توانید در حرفه خود موفق باشید. امیدواریم مطالب گفته شده برای ارائه بهتر عملکرد شما مفید واقع باشد .همچنین ما هم در پیشرفت شما عزیزان شریک باشیم.

جهت آموزش تکمیلی می توانید به ویدیو آموزشی رایگان ما در آپارات مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *